Skialpinistický SET TOURING 1

CRAZY DAYS ZIMA !!!|Skialpinistické sety - Výpredaj|Akcie|Akcie » CRAZY DAYS - cenové šialenstvo!!!|Výpredaj

Stará cena:1559.00
Cena:1099.00
máte otázky?

Pánsky skialpinistický set  TOURING 1 - lyže podľa  výberu - Dynastar Alti 80, Alti 85, Hagan Chimera a s výberom lyžiarok La Sportiva Sideral, Dynafit TLT6, Atomic Backland , Fischer Travers  a Scarpa maestrale RS, viazaním Dynafit TLT Radical  ST 2.0 a TOP mix  pásmi Pomoca Pro Climb S-glide

 

"Parádna" kombinácia lyží s lyžiarkami pre Vaše super zážitky na skialpinistických trasách. Tento výber Vám umožní pohodlnú a bezpečnú cestu na všetky terény a snehové podmienky.

Výber lyžiarok je na Vás, pretože každá lyžiarka je tak trochu na inú nohu ale parametrami sú takmer identické, váhovo a aj rozsahom pohybu pri výstupe. Taktiež v zjazde sú takmer totožné. Preto Vám radíme si  vyskúšať , ktorý model Vám najlepšie sedí. V Skialp Point na Mýte pod Ďumbierom sú všetky modely k dispozícii

 

Set TOURING 1  pozostáva z / všetko model roku 2016/17 :

Lyže Dynastar Alti 80, Alti 85, Hagan Chimera

Lyžiarky podľa výberu - La Sportiva Sideral, Dynafit TLT6, Atomic Backland, Fischer Travers , Scarpa Maestrale RS 2014 , Scarpa Maestrale RS 2015

Viazanie Dynafit TLT Radical  ST 2.0 

TOP mix  pásy Pomoca Pro Climb S-glide 

 

Iné veľkosti lyžiarok len po dohode s možnou cenovou úpravou.  

 

PARAMETRE:

 

Lyžiarky:

 

La Sportiva Sideral

Model využívajúci všetky technologické vymoženosti z dielne La Sportiva. O pocit istoty v zjazde sa stará vysoký komín a skelet vyrobený z extrémne tuhého materiálu Grilamid. Jedná sa o ľahkú a ergonomickú lyžiarku dostupnú pre každého. Vďaka vlastnému systému uzamykania Cam Closure System je prepnutie jedným pohybom na chôdzou alebo lyžovanie jednoduché a rýchle za každých podmienok.

Špecifikácia:

- skelet Grilamid

- dve pracky

- nastavenie sklonu 12°, 14° a 16°

- Cam Closure System

- EZ Flex

- kompatibilné s typmi viazania Tech a Trab TR2 

- váha 1150 g 

 

Dynafit TLT 6 

Materiál Pebax dodáva lyžiarke väčšiu tuhosť. Ultra-Lock Systém 2.0 zabezpečuje jednoduché a pohodlné prepínanie lyžiarského a stúpacieho módu. Papuča Custom Ready je teplejšia, pohodlnejšia a odolnejšia voči oderu. Mikro nastaviteľnou sponou na priehlavku zabránite akémukoľvek dvíhaniu päty v lyžiarke.

Nová verzia ponúka 60° ohyb komína pre pohodlnú chôdzu, ale zároveň je dostatočne pevná pri lyžovaní.

Jazyk vyberateľný pre zlepšený rozsah pohybu pri výstupe 

- Váha: 1285 g. (27,5) 

 

Atomic Backland 

Ďalšia novinka na trhu od firmy Atomic. So svojou váhou 1141 gramov (veľkosť 27,5) patria medzi najľahšie lyžiarky vo svojej triede. Teplom tvarovateľná papuča sa prispôsobí ktorémukoľvek tvaru nohy. Lyžiarky sú určené pre menej agresívnych lyžiarov, ktorí ocenia hlavne nízku hmotnosť a dokonalý ohyb komína.

- Šírka lyžiarky: 98 mm

- Odnímateľný jazyk

- Váha: 1141g.

 

FISHER Travers

- prináša všetko, čo sa od skialpových topánok očakáva: výborne padnúci tvar vďaka tepelne formovateľným vnútorným papučkám originálne zapínanie Boa® Closure System ideálne postavenie kolien vďaka Soma-Tec pre perfektný výkon v stúpaní i pri zjazde. Vybavené systémom Original Dynafit Inserts vrchná časť je pohyblivá v rozmedzí 60°

Skialpinistické topánky pre Vaše celodenné túry.

Papuča:

• Phat Max Tour

Skelet:

• Systém Lace Frame

• No-Twist base

• Boa ® systém uzatvorenia

Hmotnosť: 1040 g (26,5) 

 

SCARPA Maestrale RS 1.0

Konštruktéri si z topánok Maestrale vzali to najlepšie a pridali niekoľko inovácií. Výsledkom je topánka,ktorá je o 20% tuhšia (flex 120) a len o 40 gramov ťažší, ako jej starší brat Maestrale. Jednak vďaka odlišnej zmesi skeletu, jednak vďaka použitiu tuhšieho materiálu na jazyku u novej tvarovateľné vnútorné topánky Intution Pre Flex RS. Ku komfortu nosenia prispieva vnútorná termo topánka Intuition s možnosťou šnurovanie. Quick step TLT systém pre jednoduché nastupovanie avystupovanie z TLT viazania.

 • Hmotnosť:1570 g

 • Podrážka: Vibram Cayman

 • Materiál: Polyamid

 • Jazyk : Pebax

 

SCARPA Maestrale RS 2.0

Maestrale RS na sezónu 2014/15 boli redizajnované a vylepšené pre vysokohorské túry spojené s freeridom. Úlpne nový robustnejší prepínací mechanizmus ski / walk umožňuje super ľahké prepínanie medzi funkciami. Rozsah pohybu je 37 stupňov, flex index 120. Popruh s výrezom pre ľahšiu manipuláciu, Scarpa Axial alpine jazyk, Quick Step výbava, polyamidová konštrukcia. Tuhé lyžiarky určené pre backcountry lyžiarov, ktorí jazdia na širokých lyžiach a strmých svahoch.

 • papuča: Pro Flex RS

 • skelet / manžeta / jazyk: Selected polyammid / Pebax

 • 4 pracky

 • podrážka: Cayman Scarpa / Vibram

 • predný náklon: 16° & 20°

 • flex index 120

 • rozsah pohybu 37stupňov

 • hmotnosť: 1560g (27)

 • veľkosti: 24,5 - 33

 • šírka špičky: 101mm

 • kompatibilné so všetkými viazaniami

 LYŽE:

 Dynastar CHAM ALTI 80: 

 Lyže Dynastar Cham Alti 80 / 2016/ sú skvelé lyže určené na pohodlnú jazdu vo voľnom teréne. Príjemná váha spolu so šírkou stredu lyže 80 mm Vám umožní rýchly výstup na vrcholy. Jazda na tomto modely je príjemná na každom snehu .


Geometria 114 - 80 - 102 / 170cm

Rádius: 22m

Hmotnosť - 1200 g

Konštrukcia: cap z paulownie + lightcore, rocker

 

 Dynastar CHAM ALTI 85

Lyže Dynastar Cham Alti 85 / 2016/ sú skvelé lyže určené na pohodlnú jazdu vo voľnom teréne. Neprekvapí Vás žiadna „kvalita“ snehu a jazda bude pôžitkom


Geometria 120 - 85 - 110 / 170cm

Rádius: 20m

Hmotnosť - 1300 g

Konštrukcia: cap z paulownie + lightcore, rocker

 

HAGAN Chimera TWO 

Optimálna skialpová lyža - vydarený kompromis geometrie, flexie, konšstrukcie a materiálov. Je určená pre pohodový až výkonnostní skialp ve vysokých horách - náročné a rychlé výstupy, hrebene, strmé zjazdy a isté, dlhé oblúky po pláňach. So šírkou 83 mm v rozbitom teréne vedie stopu veľmi kľudne a iste.

Rocker je v predu i v zadu, iný rádius v prednej časti a iný v zadnej časti.

Konštrukcia: MULTIRADIUS / ROCKER, Sidewall sendwich, laminate construction, zosilenie v oblasti viazania, ABS sidewall, jádro Paulownia, high molecular running base.


Rozmery: 122- 83 - 107

Radius 14 m

Hmotnosť: 1250 gr pri 170 cm